Oto 10 najlepiej płatnych zawodów dla holenderskich kobiet w roku 2020

Reklama

ndz., 04/11/2021 - 13:53 -- MagdalenaL

Zdjęcie: DarkoStojanovic / Pixabay

Przy wyborze wykształcenia i pracy przede wszystkim ważne jest, aby Ci się ona podobała. Jednak dobra pensja nie jest całkowicie bez znaczenia. Pieniądze nie dają bowiem szczęścia, lecz oferują wiele możliwości. Dlatego warto wiedzieć, jakie są najlepiej płatne zawody dla kobiet w Holandii.

Agencja badawcza Loonwijzer wymieniła najlepiej płatne zawody dla kobiet w roku 2020. Kto wie, jest tam kilka niespodzianek.

Najlepiej płatne zawody dla holenderskich kobiet

Chciałabyś zostać stomatologiem? W taki razie masz szczęście. Z badania przeprowadzonego przez UWV wynika, że osoby z wyższym wykształceniem stomatologicznym mają największą szansę na pracę z dobrą początkową pensją. Przeczytaj więcej na ten temat w tym artykule (Lees daar meer over in dit artikel).

Stomatolog znajduje się więc na szczycie listy najlepiej płatnych zawodów. Za nazwami zawodów podaliśmy godzinową stawkę brutto.

1. Stomatolog (32,08 EUR)

2. Dyrektor lub zastępca dyrektora HR i spraw społecznych (27,42 EUR)

3. Dyrektor-właściciel (27,37 EUR)

4. Lider lub menedżer zakładu firmy (26,41 EUR)

5. Prawnik firmy (25,73 EUR)

6. Kierownik biura (25,34 EUR)

7. Kierownik działu badań i rozwoju (25,06 EUR)

8. Dyrektor handlowy (24.55 EUR)

9. Menedżer zasobów ludzkich (24,54 EUR)

10. Kierownik personelu (24,54 EUR)

Dla nieco szerszej perspektywy; Oto średnia pensja w Holandii według wieku i poziomu wykształcenia (Dit is het gemiddelde salaris in Nederland per leeftijd en opleidingsniveau).

Więcej pieniędzy jako menedżer

Uderzające na tej liście jest to, że przede wszystkim dobrze zarabia się na stanowiskach kierowniczych. Osiem z dziesięciu zawodów z listy dotyczą zarządzania i przywództwa. Loonwijzer podaje tutaj, że menedżerowie zazwyczaj zarabiają więcej niż osoby bez stanowiska kierowniczego w tym samym zawodzie. Liczba kobiet na stanowiskach menadżerskich zgodnie ze wskaźnikiem emancypacji z 2018 roku wzrosła, lecz ich reprezentacja jest wciąż niedostateczna.

Stosunkowo dużo kobiet pracuje w  handlu detalicznym, służbie zdrowia i edukacji. Stanowiska administracyjne we wszystkich sektorach zostały zajęte przez kobiety. Także w rządzie i sektorze kulturalnym można zobaczyć wiele kobiet.

Zawody z tej listy z pewnością są czymś, do czego warto dążyć i pracować w swojej karierze, jeśli się na to zdecydujesz.

Ten artykuł pojawił się wcześniej na Workjuice.nl

Autor: 
Sophie Nortier, tłum. Wiktoria Dzido
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama