Nawyk pewności siebie

Reklama

wt., 04/13/2021 - 15:24 -- MagdalenaL

Zdjęcie: cocoparisienne / Pixabay

Co byś zrobiła, gdybyś wiedziała, że Ci się uda? Co obrałbyś sobie za cel, gdybyś miał pewną gwarancję sukcesu? Przed takim działaniem powstrzymuje nas ciągły strach przed porażką. Zawsze z tył głowy mamy widmo klęski, które nas blokuje. Posiadamy swobodę działania niemal w każdym obszarze życia, mimo to nie wykorzystujemy nawet połowy możliwości. Nasze skrzydła są podcinane przez nas samych lub otaczające nas społeczeństwo.

Pewność siebie jest czymś czego zazwyczaj nam brakuje, nie wierzymy w siebie. Dobra wiadomość jest taka, że można się jej nauczyć. Nieograniczona pewność siebie jest konieczna do osiągnięcia sukcesu. Posiadając ją będziesz potężniejszy oraz bardziej przekonujący. Jeśli sami nie będziemy wierzyć w swoje możliwości, to nikt inny również nie uwierzy. Z większą pewnością siebie będzie Ci łatwiej pokonywać trudności napotkane w codziennym życiu.

  • Pierwszy krok do nauki pewności siebie to wizualizacja swojej pewnej siebie wersji. Jak wiadomo stajemy się tym, o czym myślimy. Istnieje prawo, które mówi o tym, iż wszystko o czym rozmyślamy, rośnie w naszej rzeczywistości. Jeśli będziesz myślał o sobie w taki sposób, twoje myśli wpłyną na twoje zachowanie i przez to twoja wiara w siebie wzrośnie.
  • Następnie odpowiedz sobie na pytanie dlaczego twoja pewność siebie jest na takim, a nie innym poziomie. Postaraj się szczarze opisać siebie i znaleźć czynniki, które zaniżają ten poziom.
  • W swoje życie wprowadź codzienny nawyk myślenia o celach, które udało Ci się osiągnąć danego dnia. Bycie dumnym z siebie powoduje wzrost pewności.
  • Kolejnym krokiem do nauki pewności siebie jest udawanie, że już się takim jest. Potwierdzają to słowa Melindy Salisbury: „Całą niepewność skrywaj pod powierzchnią. Na wierzchu musisz wyglądać jak kamień”. W ten sposób stworzysz w sobie pożądane cechy. Szczególnie jeśli będziesz zachowywał się w ten sposób w stresujących sytuacjach.

Najczęstszymi powodami niskiego poczucia pewności siebie jest sposób w jaki zostaliśmy wychowywani przez rodziców oraz nieodpowiednie zachowania ze strony rówieśników. Na szczęście pewność siebie jest czymś co można rozwijać. Jest ona kluczem do osiągnięcia sukcesu, spełnienia marzeń oraz bycia po prostu zadowolonym ze swojego życia. „Wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że cos w nich samych jest potężniejsze od okoliczności” – Bruce Barton.

Autor: 
Klaudia Koś
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama