Met Gala wraca w 2021. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Reklama

wt., 04/13/2021 - 22:47 -- MagdalenaL

Fot: Sofia Morgado z Pixabay 

Pierwszy poniedziałek maja jest uznawany za święto w świecie mody. Poza sezonem nagród, gala kostiumowa Metropolitan Museum of Art (znana również jako Met Gala) jest najbardziej gwiazdorską imprezą roku. W 2020 roku to wydarzenie, podobnie jak prawie wszystkie inne, zostało odwołane z powodu COVID-19. 

Podczas gdy wszyscy zwykle obecni siedzieli w domach, wydarzenie zachęcało do korzystania z hasztagu #MetGalChallenge i pokazywania własnych wersji kostiumów z poprzednich lat.  

Wraz z wprowadzeniem szczepionki, przyszłość wygląda coraz lepiej (trzymamy kciuki), co oznacza, że tegoroczna Met Gala jest w toku. Nie zaznaczaj jednak kalendarza na maj. W normalnym, niepandemicznym roku, Met Gala, która jest zbiórką pieniędzy dla Metropolitan Museum of Art's Costume Institute, odbyłaby się 3 maja (pierwszy poniedziałek maja 2021) - ale ten rok nie jest normalny. Jak donosi Page Six, Anna Wintour i Vogue zorganizują słynne przyjęcie 13 września. 

Dlaczego nie w pierwszy poniedziałek września? Bo wypada wtedy Święto Pracy, a nawet sama Anna Wintour nie może przenieść tego święta. Wrzesień został wybrany w wierze, że wszystko będzie mniej przerażające na froncie covidowym (ponownie trzymamy kciuki), i będzie można bezpiecznie zebrać się na evencie.  

Na tą chwile nie było mowy jakie środki bezpieczeństwa zostaną wprowadzone podczas wydarzenia, ale oto, co wiemy. 

Temat przewodni będzie miał podobno uhonorować Amerykę. 

Motyw przewodni tegorocznej Met Gali nie został jeszcze ogłoszony, ale Page Six twierdzi, że noc będzie poświęcona uhonorowaniu Ameryki i amerykańskich projektantów po 18-miesięcznym kryzysie COVID w kraju. 

Wśród przeszłych tematów wydarzenia możemy znaleźć: "Camp: Notes on Fashion" (2019), "Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination" (2018) oraz "Rei Kawakubo/Comme des Garçons: Art of the In-Between" (2017). Nie zapominajmy też o 2016 roku, kiedy to Zayn Malik miał na sobie ramiona-roboty podczas „Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology”. 

Poetka Amanda Gorman jest podobno brana pod uwagę jako prowadząca. 

Ta wiadomość również nie jest potwierdzona, ale Gorman, poetka na inauguracji Joe Bidena i laureatka nagrody National Youth Poet w 2017 roku, jest podobno brana pod uwagę jako prowadząca post-pandemicznej gali. 23-latka stała się wschodzącą gwiazdą po wykonaniu swojego oryginalnego utworu zatytułowanego "The Hill We Climb" podczas ceremonii 20 stycznia. 

Wykonała również oryginalny wiersz podczas Super Bowl w lutym tego roku. 

Tom Ford również może być prowadzącym. 

Page Six twierdzi, że prezes Council of Fashion Designers of America został poproszony o dołączenie do Gorman i Wintour jako prowadzący. 

Póki co nie ma więcej konkretnych informacji, ani niczego, co można połączyć ze słowem „podobno”, ale zostało jeszcze dużo czasu na dopracowanie detali. Każdy, kto planuje ślub w środku pandemii, powie wam to samo. Miejmy nadzieję, że we wrześniu będziemy mieli mnóstwo nowych projektantów i gwiazd do oceniania! 

 

Autor: 
Hilary Weaver, Tłumaczenie: Karolina Schittko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama