Prawie tak samo ważne jak prawdziwe randki

Reklama

śr., 04/14/2021 - 14:21 -- MagdalenaL

Pandemia i miłość. Jest to szczególnie kłopotliwy temat dla singli. Wiele z nich korzysta obecnie z widerozmów.

Jeśli jest jakiś zwycięzca w kryzysie korony, to jest nim wideorozmowa. Podobnie jak w przypadku wielu osób pracujących zdalnie, rozmów dziadków i ich wnuków, rozmowy wideo są również sposobem na randki. Według ostatniego badania Bitkom, jest to trend, który może przetrwać pandemię.

Średnio prawie jedno spotkanie w miesiącu

Według reprezentatywnego badania, w czasie pandemii tyle samo singli spotkało się na randki twarzą w twarz, co na randki wideo (po 38 procent). Średnio od początku pandemii, jeśli doszło do poznania się online, doprowadziło to do jedenastu randek w formie wideorozmów i sześciu spotkań osobistych.

Dla Lindy van Rennings, szefowej działu komunikacji online w stowarzyszeniu cyfrowym Bitkom, powody są oczywiste: „Poznawanie innych ludzi lub partnera jest trudniejsze niż zwykle podczas pandemii, kiedy kawiarnie i restauracje są zamknięte. W tym przypadku wymagana jest kreatywność. Poznawanie się wirtualnie poprzez internetowe platformy randkowe i rozmowy wideo może być dobrą alternatywą.”

Trend, który może się utrzymać

Ponad trzy czwarte respondentów (78 proc.) zadeklarowało, że po pandemii nadal będzie się umawiać na randki za pośrednictwem wideorozmów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie indywidualne poczucie bezpieczeństwa. 66% twierdzi, że technologia ta zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa (kobiety 66%, mężczyźni 51%).

Z drugiej strony, jeśli chodzi o zdenerwowanie, rozmowy wideo pomagają bardziej mężczyznom niż kobietom. 50 procent twierdzi, że są mniej zdenerwowani, podczas gdy 29 procent kobiet ma takie odczucia. 19 procent badanych stwierdziło nawet, że uważa randki wideo za bardziej osobiste niż spotkania fizyczne.

Autor: 
Tłumaczenie: Monika Ciesek
Źródło: 

Videodating: Fast so wichtig wie echte Dates | GALA.de

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama