Dwudziestolatek nocnym pracownikiem w sklepie z ubraniami trumiennymi

Reklama

pon., 04/19/2021 - 20:08 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Dwudziestolatek nocnym pracownikiem w sklepie z ubraniami trumiennymi, profit to wyznacznik branży pogrzebowej

Mówiąc o sklepie z ubraniami trumiennymi albo o domu pogrzebowym wiele osób uważa to za zły omen, a osoby pracujące w takich miejscach szybko zaczynają chorowicie wyglądać.

Ostatnio w Internecie pojawiała się wiadomość, że pewien niespełna dwudziestoletni chłopak pracuje w sklepie z ubraniami trumiennymi jako nocny stróż, dlaczego zdecydował się na podjęcie tego typu pracy?

Yang Yang powiedział, że od początku był pracownikiem sklepu internetowego, od początku zaakceptował ten rodzaj biznesu. Wszyscy klienci z jakimi miał styczność to osoby, które straciły kogoś bliskiego lub są blisko ostatniego pożegnania, każdy z nich nosił w sobie osobisty ból ale też opowiedział mu wiele historii.  Zdaniem Yang Yang każde wykonane zamówienie nie było tylko kolejnym zleceniem, ponieważ wielu klientów rozmawiało z nim w trakcie wykonywania, a ta rozmowa miała dla nich znaczenie terapeutyczne pozwalając pozbyć się żalu chowanego w sercu. Po trzech miesiącach Yang Yang został przeniesiony do głównego magazynu w Szanghaju. Ale jak mówi porzekadło życie jest nietrwałe, a przeznaczenie nie patrzy na czas dlatego wiele razy w środku nocy zdarzało się, że klienci potrzebowali jego pomocy. Spowodowało to, że został nocnym pracownikiem sklepu z ubraniami trumiennymi, a w trakcie jego nocnych godzin pracy często zdarza mu się odbierać telefony od klientów. Tak jak mówi wiele osób, oprócz tej szczególnej branży, wiele osób wykonuje podobne zadania jednak jako dwudziestolatek, który jest w stanie znieść ten rodzaj pracy i stąpanie twardo po ziemi samo w sobie jest godne pochwały. Ponadto jego działanie przynosi korzyści wielu osobom. Życie biznesu pogrzebowego jest niewidoczne i niedostrzegane przez wiele osób. Naprawdę wiele osób nie wie jak dochodowa jest ta branża. Instytuty badawcze przewidują, że w 2050 roku nastąpi ich złoty czas dla chińskiej branży pogrzebowej, a wielkość sektora sięgnie trylionów. Obecnie istnieje lista przedsiębiorstw świadczących usługi pogrzebowe, „profit” to słowo, które zawsze było określenie tego biznesu, które może nie jest właściwe ale doskonale opisuje zaistniałą sytuację.

Wspominanie o śmierci w Chinach nadal jest tematem tabu. Jednak śmierć nie jest straszna, nie rozumiemy jej a także nie znamy sensu istnienia. Żaden człowiek nie może uciec przed swoim przeznaczeniem, zamiast mówić o tym jako o smutnej, nieszczęśliwej rzeczy lepiej traktować to jako podmiot przemyśleń i rozważań w odniesieniu do życia, natury i wszechświata. Jest życie i śmierć, każdy człowiek tego doświadczy, a ponieważ są one potrzebne trzeba się z nimi zmierzyć a także je kontemplować, ciągła ucieczka nie pozwoli wyrwać się z pętli strachu. Czasami myśli się, że śmierć jest niesprawiedliwa, znając rezultat, nie znany jest czas, stwórca jest sprawiedliwy a  jednocześnie bezduszny, a każdy z nas może tylko biernie czekać i bezsilnie się bać. Jednak nie ważne kim jesteś na końcu i tak nie unikniesz śmierci.

Autor: 
Tłumaczenie: Marta Tomczak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama