Mądrość przychodzi z czasem. Dopiero po rozwodzie na jaw wychodzi jak ciężko miała była żona

Reklama

ndz., 05/02/2021 - 10:55 -- MagdalenaL

Wang Wei i jego żona Xiaoning poznali się na studiach.

W trakcie ich trwania przez trzy lata starał się zdobyć jej uczucie i w końcu w dniu uroczystej ceremonii zakończenia, Xiaoning zgodziła się zostać jego dziewczyną. Po skończeniu studiów znaleźli stabilną pracę a ich rodzice zaczęli nalegać na to aby młodzi wzięli ślub. Ponieważ obydwie rodziny nie były zamożne, oboje musieli wyłożyć pieniądze na zakup mieszkania aby zebrać oszczędności Xiaoning zmniejszyła wydatki na jedzenie i codzienne przyjemności, a także nie pozwalała sobie na zakup jakichkolwiek ubrań.

Kiedy po latach starań w końcu kupili mieszkanie kobieta była tak szczęśliwa, że ze łzami w oczach tuliła Wang Wei’a. Po pól roku zorganizowali prostą ceremonię i wzięli ślub. W tym momencie Xiaoning była już w trzecim miesiącu ciąży dlatego zaraz po weselu zrezygnowała z pracy i zajęła się domem oraz wychowaniem dziecka. Ponieważ rodzice nowożeńców mieszkali daleko, żona sama musiała się zająć domem. Na szczęście Wang Wei okazał się być dobrym mężem, po pracy pomagał jej w obowiązkach domowych, gotował obiady, jego widok sprawiał jej ogromną radość.

W końcu nastał moment rozwiązania, Xianing urodziła syna. Wang Wei był przeszczęśliwy, nazywał swoją żonę superbohaterką. Po narodzinach dziecka rodzina miała zdecydowanie więcej spraw na głowie, teściowa przez miesiąc zajmowała się młodą mamą i dzieckiem ale potem Xiaoning sama musiała zając się synem, a że nie miała doświadczenia nie mogła temu podołać. Brakowało jej mleka dla dziecka, codziennie po północy musiała wstawać aby przygotować jedzenie dla dziecka budząc przy tym męża aby zajął się dzieckiem. Na początku takie rozwiązanie zdawało egzamin jednak po jakimś czasie przez częste zarywanie nocy dochodziło między nimi do kłótni. Mąż zaraz po pracy nie wracał do domu tylko szedł na piwo z kolegami, a po powrocie od razu kierował się do sypialni i zasypiał. Pomimo tego Xiaoning nie narzekała, wiedziała, że przez wzgląd na ciężką pracę powinna być wyrozumiała wobec męża. I tak od rana do nocy zajmowała się dzieckiem oraz wykonywała obowiązki domowe, nie miała czasu aby o siebie zadbać, zdarzały się dni kiedy nie miała chwili aby porządnie rozczesać włosy. Powoli Wang Wei coraz mniej chętnie wracał do domu, patrząc na tą zaniedbaną kobietę, od której biła woń smażonego oleju nie mógł uwierzyć, że kiedyś tak mocno ją kochał. Gdy tylko pojawiał się w domu Xiaoning bez ustanku do niego mówiła a to tym jak dziecko dzisiaj długo płakało a to o problemach ze zlewem. Wang Wei po ciężkim dniu pracy kiedy wracał do domu irytował się słuchając słowotoku żony. Kiedy syn skończył trzy lata małżeństwo zdecydowało się rozwieść, początkowo Xiaoning nie chciała się zgodzić i błagała męża. Jednak on był nieugięty, w żaden sposób nie dał się przekonać, nie zostawiając jej tym innego wyjścia jak przystanie na jego propozycję. Po rozwodzie zarówno mieszkanie jak i dziecko zostały z ojcem a Xiaoning musiała się wyprowadzić.

W kolejnych dniach życie Wang Wei’a krążyło wokół domu i firmy, po zakończeniu pracy wracał do domu, w którym nie czekał na niego już wcześniej przygotowany ciepły obiad… musiał położyć syna spać, potem szybko zasnąć i na drugi dzień wcześnie rano wstać do pracy. Rok później syn poszedł do przedszkola, Wang Wei bardzo schudł a w domu panował nieopisany bałagan. Wreszcie zrozumiał jak ważną rolę pełniła Xiaoning, wcześniej nie był dla niej taki wyrozumiały i  nie dzielił z nią obowiązków domowych. Chciał pójść jej poszukać, poprosić aby wróciła jednak nie wiedział czy by się zgodziła. Bez wahania podjął decyzję i poszedł jej szukać, na jednym ze zjazdów studenckich udało mu się ją spotkać. Po roku niewidzenia nie mógł jej rozpoznać, w szpilkach, z ładnie uczesanymi włosami była ubrana w białą sukienkę. Wang Wei zgłupiał, Xiaoning od razu podeszła do niego i zapytała łagodnie: ,,Długo się nie widzieliśmy, wszystko w porządku”? Uspokojony, nie wiedział co odpowiedzieć, codzienne zajmowanie się dzieckiem i domem dały mu w kość. A jak widać po rozwodzie jej żyło się całkiem dobrze, wcześniej kiedy zajmował się rodziną i dzieckiem nie miała czasu aby o siebie zadbać, a teraz tak pięknie się wystroiła. Zaczęła wieść wygodniejsze życie jak więc mógłby ją przekonać aby wróciła. Zrezygnował z pomysłu aby błagać ją o powrót, zaczął bardzo żałować swojej wcześniejszej decyzji oraz straty tak wyjątkowej kobiety.

Autor: 
Tłumaczenie: Marta Tomczak
Źródło: 

baijiahao.baidu.com/s?id=1616439638616183206

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama