Blond refleksy, które widocznie odmłodziły Kate Middleton

Reklama

śr., 05/12/2021 - 10:01 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Tom Soper Photography / Wikimedia Commons

Po kilku latach z tą samą fryzurą Księżna Cambridge zdecydowała się na zmianę i pod koniec ubiegłego roku zaskoczyła nas nowym wizerunkiem. Żona księcia Williama rozjaśniła swoje włosy o kilka odcieni, dodając im dodatkowego blasku, a także odmładzając swój wygląd. Jednak zmiana na tym się nie skończyła, a Kate poszła o krok dalej i podczas swoich niedawnych publicznych występów mieliśmy okazję widzieć ją z blond refleksami.

„Jest to miodowo-złoty odcień, ale ma on jednak głębsze tło. Daje wrażenie, że jest to praca świateł  i konturowania, ponieważ część włosów blisko twarzy ma jaśniejsze refleksy” - mówi Eduardo Sánchez, dyrektor Maison Eduardo Sánchez . „Ogólnie rzecz biorąc istnieje duże nasycenie blondem, które zakłada zmianę odcienia jaki zwykle przybiera, chociaż prawdą jest, że ostatnio stawia się na jaśniejsze kolory”, dodaje znany fryzjer, który choć bardzo lubi brunetki to jednak ten ton jest piękny i  powszechnie lubiany.” „Stamtąd, gdyby była bardziej blond to byłoby za dużo” - mówi. Jeśli chodzi o krój  to Eduardo Sánchez uważa, że „kontynuuje go w swojej bardzo klasycznej linii”. „Utrzymuje go długo, ale można by go nieco zmodernizować. Nie musi to być kwestia strzyżenia, a raczej fryzury. To samo cięcie z luźniejszą, bardziej bieżącą falą, nadałoby mu zupełnie inny styl”, tłumaczy fryzjer. Aby przeanalizować nowy wygląd księżnej Cambridge rozmawialiśmy również z Carlosem Fernándezem, kierownikiem ds. Edukacji w firmie Franck Provost. Po obejrzeniu najnowszych zdjęć Kate widać wyraźnie, że „zdecydowała się na jaśniejszy kolor, ponieważ ciemny odcień, który  cechowały jej naturalne włosy uwypuklał jej rysy twarzy”. Fernández uważa, że dzięki tej zmianie uzyskuje się „słodszy i bardziej dziecinny wizerunek”. „Zdecydował się na blond, w którym podkreślone są pasemka w przedniej części. Dokładnie ta technika jest tą, której używamy w zakładzie fryzjerskim Franck Provost pod nazwą „Indian Sun”, która podkreśla rysy twarzy na podstawie konturów włosów. W tym przypadku widzimy, że jej stylista zrobił to w przedniej części, aby rozświetlić oczy i kości policzkowe, osłodzić rysy twarzy i jednocześnie nadać bardzo naturalny wygląd”- mówi nam.

Jeśli chodzi o wyjściowy kolor włosów księżnej to uważamy, że faworyzuje jaśniejszy ton, ale byłoby bardziej naturalne, gdyby knot nie był tak bardzo zdefiniowany i nałożyli na niego nieco chłodniejszy ton bazowy.”- mówią eksperci z Le Due Salon. „Osobiście stworzyłbym bardziej neutralny wygląd, stosując na przykład nową technikę topienia się orzecha laskowego. W ten sposób uzyskalibyśmy bardziej naturalne wykończenie z poszanowaniem głębi wysokości jego tonu u nasady, rozświetlając kontur i pośrodku dawałby świetlistość w tonach orzecha laskowego, aby uzyskać wielowymiarowy efekt”- deklaruje Vanesa Carranza, dyrektor techniczny Rica Spain.

„Lubię jej włosy z charakterystycznymi falami” - mówi Eva Escolano. „Jeśli chodzi o kolor, myślę, że ta zmiana jej sprzyja, ponieważ noszenie bardzo ciemnych włosów może widocznie postarzać”, mówi stylistka.

 

Autor: 
Cristina Alvarez, tłum. Karolina Pietrzak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama