Praca: przyjemnie. Tweet o roli hobby w życiu dorosłych

Reklama

pon., 05/17/2021 - 23:00 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Steve Johnson / Pexels

Co czyni nasze życie pochłonięte pracą nieco bardziej znośnym? W dzisiejszym poście z serii „Praca: przyjemnie” przedstawiamy tweet, w którym autor tłumaczy, czemu nie wolno porzucać swoich zainteresowań po wkroczeniu w dorosłość. Nawet jeśli zmniejszy się ilość czasu, którą przeznaczamy na swoje hobby, to nie powinniśmy całkowicie eliminować ich z naszego życia – przecież to perspektywa weekendu sprawia, że w dni robocze chce nam się pracować.

 

Zmniejszone tempo nie powinno być przeszkodą

„Nie brak na świecie osób, które są przekonane, że w momencie znalezienia pracy trzeba porzucić wszystkie swoje dotychczasowe zainteresowania. Jednak to właśnie osoby pracujące potrzebują hobby najbardziej, a ich brak może doprowadzić do uczucia pustki. Nawet jeśli zmniejszy się tempo, z którym rozwijamy swoje zainteresowania, to powinniśmy traktować je poważnie i doceniać ich wartość w naszym życiu” – napisał użytkownik pod nazwą 298.

Rzeczywiście jest tak, że po znalezieniu zatrudnienia trudno jest nam poświęcać na swoje zainteresowania tyle czasu, co w latach szkolnych, jednak jeśli pozbawimy się innych zajęć poza pracą, to nietrudno o uczucie pustki. Autor tweeta piszący pod nickiem 298 prosi, aby dbać o swoje zainteresowania, nawet gdy z powodu natłoku obowiązków zaczęło brakować nam na nie czasu. W wątku z odpowiedziami pojawił się m.in. tweet mówiący o tym, że „trudność bierze się z tego, że często niemożliwe jest zaplanowanie sobie przeznaczenia na hobby tyle czasu, ile byśmy chcieli”, ale doradzający jednocześnie, że będzie nam to przychodzić łatwiej, gdy nauczymy się dopasowywać swoje plany do okoliczności. Poza tym pojawiły się też komentarze takie jak: „jeśli odetniemy się od swoich hobby na siłę, to tylko spotęguje to stres” oraz „dobrze jest czuć, że pracuje się w przerwach pomiędzy robieniem tego co się lubi, a nie odwrotnie”. Pojawiło się pełno głosów osób, które uważają, że w dorosłości tym bardziej nie powinniśmy porzucać swoich pasji.

Wygląda na to, że tweet ten podniósł na duchu wiele osób, które dopiero tej wiosny wkroczyły w dorosłość i rozpoczęły swoją karierę zawodową.

 

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama