Sposoby radzenia sobie ze stresem

Reklama

ndz., 06/20/2021 - 00:34 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Flickr

Stres jest czymś, czego wszyscy doświadczamy. Nie jest on jednak zawsze czymś złym. Czasami może ci on pomóc w podjęciu potrzebnych działań. Jednak w tym artykule będę mówić o tym złym rodzaju stresu. Tym, który powoduje bóle głowy i sprawia, że jesteś tak rozemocjonowany, że krzyczysz na nieznajomego lub wracasz do domu i wyżywasz się na swoim kocie. Podam także sposoby na zmniejszenie tego stresu.

Więc co powoduje stres? Może to być wiele czynników, takich jak zbyt dużo obowiązków w pracy. Mierzenie się ze stresem w pracy może sprawić, że twoje dni będą się dłużyć. Co więcej, może on się przenieś na życie prywatne i powodować kłótnie z partnerem w domu. Stres może wyrządzić wiele szkód psychicznych i fizycznych, więc w twoim interesie leży nauczenie się, jak sobie z nim radzić.

Jednym ze sposobów jest zadanie sobie pytania: „Co mogę zrobić w tym momencie, aby było lepiej?” Niektórzy ludzie stresują się, gdy utkną w korku. Można to rozwiązać przez uświadomienie sobie, że nie możesz zrobić nic, żeby polepszyć sytuację. Stres nie pomoże, więc po co się tym stresować?

Czy radzenie sobie ze stresem jest naprawdę takie proste? Co ze stresem w pracy? Tak długo, jak robisz wszystko, co możesz, aby kontrolować sytuację, nie ma sensu stresować się o inne rzeczy. Większość rzeczy, przez które ludzie są zestresowani, to rzeczy, nad którymi i tak nie mają kontroli. Jeśli skupisz się tylko na rzeczach, które możesz zmienić, będziesz mieć o wiele mniej na głowie. Jeśli masz o wiele mniej na głowie, mniej się stresujesz.

Jest wiele innych sposobów na stres, takich jak masaż, joga, medytacja, ćwiczenia, ściskanie piłeczki antystresowej, a nawet uprawianie seksu. Istnieją też inne sposoby, których możesz spróbować, ale są to głównie sposoby na pozbycie się stresu, który już ci towarzyszy. Kiedy przyzwyczaisz się do stresu w związku z rzeczami, z którymi możesz coś zrobić w danym momencie, możesz się go łatwo pozbyć.

Twój poziom stresu dramatycznie spadnie i wtedy możesz użyć którejś z pozostałych technik, aby pozbyć się resztek stresu, który jeszcze możesz odczuwać. Nieważne, czy stresujesz się w pracy, czy w domu, po prostu pamiętaj, że nie ma sensu być zestresowanym przez rzeczy, na które nie masz wpływu. Skup się tylko na tych rzeczach, które możesz zmienić i uwolnisz się od niepotrzebnego stresu.

 

Autor: 
Kevin Ngo / tłum. Alicja Haupka
Polub Plportal.pl:

Reklama