Pozytywne myślenie nie wystarcza

Reklama

ndz., 06/20/2021 - 00:41 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

W pozytywnym myśleniu chodzi o to, aby zawsze móc kontrolować swój poziom skupienia, niezależnie od wyzwań, które przed tobą stoją. Może to być trudne, ponieważ jeśli widzisz tylko negatywy lub słabe wyniki, dużo łatwiej jest myśleć negatywnie i skupiać się na rozmyślaniu, dlaczego zawsze przytrafiają ci się złe rzeczy lub dlaczego nie potrafisz osiągnąć swoich celów.

Jest to pułapka, która może zniszczyć twoje życie poprzez zniechęcanie cię do walki o swoje cele i marzenia. W tym artykule pokażę, jak ważna jest umiejętność pozytywnego myślenia i podzielę się wskazówkami, jak używać pozytywnego myślenia, aby zmienić swoje życie.

Więc dlaczego umiejętność patrzenia na różne sprawy pozytywnie jest ważna? Głównym powodem jest fakt, że to, na czym się skupisz, będzie miało wpływ na twoje działania. Jeśli myślisz o tym, jak bardzo świat jest przeciwko tobie, ponieważ nie udaje ci się osiągać swoich celów, czy to sprawi, że będziesz podążać za swoimi marzeniami z entuzjazmem i pasją? Prawdopodobnie nie. Jeśli myślisz pozytywnie, nawet gdy coś nie idzie po twojej myśli, twój mózg znajdzie rozwiązanie problemu. Twoje działania będą inne, ponieważ twoje skupienie będzie inne.

Problemem wielu ludzi jest to, że łatwiej się mówi o pozytywnym myśleniu, niż się do niego stosuje. Jeśli mierzysz się z jakimś wyzwaniem, nie zawsze jest łatwo znaleźć pozytywy. Więc jak można myśleć pozytywnie, gdy nie ma dowodu na to, że osiągniesz swoje cele lub sprostasz wyzwaniu? Dzięki wierze. Musisz wierzyć, że wyjdziesz na tym lepiej, jeśli będziesz pewny siebie i nie przestaniesz walczyć o swoje marzenia. Nie jest to coś, co każdy potrafi robić, ale możesz to w sobie rozwinąć.

Możesz zacząć zmieniać swoje nastawienie na bardziej pozytywne poprzez czytanie pozytywnych książek lub słuchanie pozytywnych płyt każdego dnia. Świetną książką jest Moc pozytywnego myślenia autorstwa Normana V. Peale. Przez ciągłe karmienie swojego umysłu pozytywnym materiałem, przyzwyczaisz się do patrzenia na dobre strony sytuacji. Możesz także zacząć spotykać się z pozytywnymi i zachęcającymi ludźmi, ponieważ ich nastawienie może pomóc zmienić twoje własne. Jednak samo pozytywne myślenie nie wystarcza, aby zmienić swoje życie.

Najlepszym sposobem jest skupienie się na podjęciu działania. Miej w zwyczaju podejmowanie działań, nawet jeśli jest ciężko. Powiedzmy, że nie udało ci się osiągnąć swojego celu finansowego. Co teraz? Działasz. Zrób coś z tym. Możesz zmienić sytuację, w której się znajdujesz tylko wtedy, gdy działasz. Pozytywne myślenie jest świetne, jednak czasami może to być trudne. Podjęcie działania przy każdej porażce może pomóc ci zbudować rozpęd. Negatywne myślenie może prowadzić do porażki, ponieważ sprawi, że nie będziesz chciał nic zrobić.

Jeśli połączysz pozytywną mentalność ze zwyczajem podejmowania działania, twoje szanse osiągnięcia celów wzrosną. Czy pozytywne myślenie gwarantuje sukces? Oczywiście, że nie, ale ciągłe negatywne myślenie gwarantuje porażkę. 

Autor: 
Kevin Ngo / tłum. Alicja Haupka
Polub Plportal.pl:

Reklama