Britney Spears wypowiada się o jej „krzywdzącej” kurateli: „Chcę odzyskać swoje życie”

Reklama

czw., 06/24/2021 - 23:32 -- MagdalenaL

Zdjęcie: pixabay

Britney Spears przerwała milczenie na rozprawie sądowej w sprawie jej nakazu sądowego, który wszedł w życie prawie 13 lat temu.

Spears poprosiła o możliwość zwrócenia się do sędzi Brendy Penny, aby wypowiedzieć się na ten temat. Piosenkarka uczestniczyła w przesłuchaniu przez telefon i mówiła przez ponad 20 minut, czytając przygotowane notatki.

„Wiele się wydarzyło od dwóch lat… od ostatniego razu, gdy byłam w sądzie”, zaczęła. „Od dawna nie wracałam do sądu, ponieważ nie sądzę, żebym została wysłuchana na jakimkolwiek poziomie, gdy byłam w sądzie ostatnim razem”.

Wyznała ona, że ​​czuła się zmuszona do występów, że nie miała prywatności i została też zmuszona do stosowania antykoncepcji, przyjmowania leków i brania udziału w sesjach terapeutycznych wbrew swojej woli.

Spears powiedziała w środę, że pomimo jej sprzeciwów zażywa lit.

„Lit jest bardzo, bardzo silnym lekiem i zupełnie innym lekiem niż ten, który brałam wcześniej. Jeśli zażyjesz go za dużo i jeśli przyjmujesz go dłużej niż 5 miesięcy, może doprowadzić do upośledzenia umysłowego. Czułam się pijana. Nie mogłam się nawet bronić. Nie mogłam nawet porozmawiać o niczym z mamą lub tatą. Powiedziałam im, że się boję i sprawili, że do mojego domu przyszło sześć różnych pielęgniarek, aby mnie obserwować, kiedy brałam ten lek, którego od początku nie chciałam przyjmować”.

Lit jest powszechnie stosowany w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej, która często powoduje epizody depresji i manii – uczucia niekontrolowanej irytacji lub ekscytacji. Może być również stosowany w leczeniu depresji.

Spears skrytykowała sposób, w jaki jej rodzina, w tym jej ojciec, Jamie Spears, zajęła się sprawą z kuratorem i odpowiedziała na obawy dotyczące jej opieki.

„Moja rodzina niczego nie zrobiła. Wszystko, co mi się przydarzyło, musiało zostać zatwierdzone przez mojego tatę”.

Ojciec Spears kontrolował jej majątek szacowany na 60 milionów dolarów od 2008 roku, wraz z prawnikiem Andrew Walletem, po serii osobistych problemów piosenkarki, które były publiczne. Po rezygnacji Walleta w 2019 roku, tylko Spears był odpowiedzialny za nadzorowanie jej finansów, dopóki sędzia Penny nie wyznaczył Bessemer Trust na współkonserwatora w listopadzie 2020 roku.

W odpowiedzi na jej uwagi, Vivian Thoreen, prawniczka Jamiego Spearsa, powiedziała CNN: „Pan Spears kocha swoją córkę i bardzo za nią tęskni”.

Britney Spears powiedziała, że ​​wyraziła frustrację związaną z opieką medyczną i zarządzaniem jej karierą, ale czuła, że jej ojciec ​​„kochał” kontrolę nad nią.

„Nigdy nie miałam nic do powiedzenia w swoim harmonogramie. Zawsze mówili mi, że muszę coś zrobić”, powiedziała Spears.

Spears wyjaśniła również, dlaczego nie poruszała tych kwestii w mediach społecznościowych.

„Pomyślałam, że mogę być szczęśliwa, ponieważ żyłam w wyparciu. Byłam w szoku, to jest trauma. Myślałam „udawaj, aż ci się uda”. Ale teraz mówię wam prawdę. Nie jestem szczęśliwa. Nie mogę spać. Jestem szalenie zła i przygnębiona”.

Spears powiedziała, że ​​chce zatrudnić wybranego przez siebie adwokata, ponieważ jej obecny adwokat, Samuel Ingham III, został wyznaczony przez sąd w 2008 roku.

Błagała sędziego, aby poważnie potraktował jej obawy.

„Ostatni raz, kiedy z tobą rozmawiałam… poczułam się, jakbym była martwa, jakbym nie miała znaczenia, jakby nic mi nie zrobiono, jakbym kłamała”, powiedziała Spears. „Chcę być wysłuchana. Powtarzam wam to jeszcze raz, żebyście zrozumieli głębię oraz stopień szkody… Chcę zmian i zasługuję na zmiany w przyszłości”.

„Chcę tylko odzyskać swoje życie. Minęło 13 lat i tyle wystarczy”.

Spears powiedziała również, że chce założyć rodzinę ze swoim chłopakiem, Samem Asghari.

„Na chwilę obecną powiedziano mi, że nie mogę wyjść za mąż ani mieć dziecka. Mam teraz w sobie wkładkę domaciczną, więc nie zajdę w ciążę. Chciałam wyjąć wkładkę, żeby móc zacząć starać się o kolejne dziecko, ale nie pozwalają mi iść do lekarza, bo nie chcą, żebym miała więcej dzieci”.

„Naprawdę uważam, że to jest nadużycie”, powiedziała Spears.

Spears zakończyła swoją wypowiedź, mówiąc: „Ten nadzór wyrządza mi więcej szkody niż pożytku. Zasługuję na życie. Pracowałam przez całe życie”, powiedziała, prosząc o zakończenie tej kontroli. „Czuję się prześladowana, czuję się pominięta i samotna. Jestem zmęczona poczuciem samotności. Zasługuję na takie same prawa jak każdy”.

Po jej uwagach sąd zrobił przerwę, a następnie zatrzymał publiczne transmisje audio z rozprawy, przypominając o tweetowaniu na żywo z postępowania, które odbyło się wbrew wytycznym sądu.

Zaplanowana rozprawa sądowa ma odbyć się 14 lipca.

Autor: 
Chloe Melas / tłum. Alicja Haupka
Polub Plportal.pl:

Reklama