Legenda komedii, Jackie Mason, zmarł w wieku 93 lat

Reklama

wt., 07/27/2021 - 09:21 -- MagdalenaL

                                                Zdjęcie: PA Images

 

W sobotę 24 lipca, Mason zmarł w szpitalu w Nowym Jorku. Przebywał tam już dwa tygodnie z powodu trudności z oddychaniem.

Wiadomość ta została potwierdzona przez wieloletniego przyjaciela Masona i współpracownika, Raoula Feldera, który zapewnił, że komik zmarł „spokojnie”.

W oświadczeniu dla CNN, Felder dodał, że 93-latek miał „kilku bliskich przyjaciół i rodzinę u boku” w chwili śmierci.

Mason urodził się w Sheboygan w stanie Wisconsin, ale później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie miał krótką karierę jako amatorski bokser. Później przyjął święcenia na rabina, a dopiero po tym, jak się okazało, kilkudziesięcioletnią karierę komika.

Był znany z tego, że mocno opierał się na żydowskiej kulturze. W późniejszych latach był kuratorem vloga zatytułowanego „The Ultimate Jew” na swojej stronie internetowej i miał ogromną smykałkę do prezentowania komedii obyczajowej.

Wielu fanów mogło znać głos Masona dzięki jego pracy nad Simpsonami, gdzie podkładał głos rabina Hymana Krustofsky'ego, ojca Krusty the Clown, przez ponad 11 odcinków. Jednak postać zmarła w 2014 roku.

Felder, który jest prawnikiem, wspominał, jak Mason uwielbiał kontaktować się z fanami, komentując: „Rozmawiał z każdym na ulicy, nawet gdy był u szczytu sławy”.

Następnie zauważył, że sceniczna osobowość Masona, która była stale w ruchu, była odzwierciedleniem komika w prawdziwym życiu, wyjaśniając: „Dostawałem telefony, które zaczynały się od: „Pozwól, że cię o coś zapytam, — I wiedziałem, że wymyślił hipotetyczny proces sądowy, by naprawić jakieś straszliwe zło.

Mason zostawił swoją żonę Jyll Rosenfeld, która pełniła również funkcję menedżera komika.

Autor: 
Emily Brown, tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała
Polub Plportal.pl:

Reklama