Czas na herbatę, czyli orzeźwiającą alternatywę dla alkoholu

Reklama

ndz., 08/01/2021 - 22:23 -- MagdalenaL

Szampańskie chwile: dodaj trochę musu do swojego dnia za pomocą specjalnej herbaty. Zdjęcie: Alamy Stock Photo

Rezygnacja z alkoholu? Herbata gazowana i kombucha będzie elegancką odmianą.

JING Jasmine Pearls Sparkling Tea (która została wyceniona na 17,95 funtów brytyjskich na stronie jingtea.com) Brytyjczycy od dziesięcioleci ograniczają dzienne spożycie herbaty, a jest to długi i stały spadek, który zbiegł się z pozornie nieubłaganym wzrostem spożywania kawy. Jednak pomimo wszystkich wtargnięć Starbucksa i Costy oraz innych urządzeń do parzenia kawy w nasze codzienne życie, herbata nadal zachowuje swoje miejsce w naszej codziennej rutynie i wyobraźni, a według badań przeprowadzonych kilka lat temu z okazji Narodowego Dnia Herbaty, codzienne spożycie herbaty wciąż przewyższa kawę ponieważ pijemy 165 milionów filiżanek herbaty w porówniu do 95 milionów kubków kawy. W dzisiejszych czasach konkurencją dla herbaty może być piwo lub wino, a także espresso lub cappuccino – dzięki pojawieniu się wysokiej jakości produktów skierowanych specjalnie do osób dorosłych poszukujących niskoalkoholowej lub bezalkoholowej alternatywy na wieczorne wyjścia oraz na specjalne okazje. Ta ostatnia z pewnością nie powstydziłaby się stylowego nowego produktu dzieła ekologicznych specjalistów od herbat z jednego ogrodu, którą jest JING, czyli herbata musująca o niebiańskim zapachu jaśminu, która jest odpowiednio wytrawna, nie zawiera taniny, a w ustach ma konsystencję i smak naturalnego wina musującego, takiego jaki posiada pet nat.

Copenhagen Organic Sparkling Tea Green (wyceniona na stronie greatwine.co.uk na 17.95 funtów brytyjskich) Butelka i styl tej musującej herbaty nie jest jej jedynym odniesieniem do wina ponieważ proces wytwarzania wina jest w dużym stopniu odzwierciedlony w „mistrzowskim procesie zaparzania herbaty JING”. W rzeczywistości miłośnicy herbaty mogą twierdzić, że ich własna obsesja na punkcie związku między miejscem produkcji a smakiem jest co najmniej tak ważna, jak docenianie wina, a odpowiednio zaparzona filiżanka luźnolistnej herbaty, takiej jak oryginalne opakowanie Organic Yunnan Breakfast od producenta herbaty Yang Jian's Da Hei Garden w Yunnan w Chinach, zapewnia napój tak samo wymowny, jak każde burgundzkie cru. Szeroka gama herbat JING wydaje mi się idealnym punktem wyjścia do czarującego świata doskonałej herbaty, która jest podróżą mogącą doprowadzić cię do nieuchwytnych herbat z małych gospodarstw, importowanych przez postcardteas. com. Jeśli chcesz odkryć więcej musujących herbat i zależy ci, by niektóre posiadały odrobinę alkoholu to poszukaj różnych wypełnionych osobliwością cuvée z gamy Copenhagen.

Real Kombucha Royal Flush (wyceniona przez Waitrose na 8 funtów brytyjskich) Jeśli herbata musująca i klasyczna azjatycka kultura herbaciana ma oczywisty urok dla smakoszy wina, to kombucha, zarówno pod względem smaku, jak i modnego stylu w jakim jest zwykle sprzedawana, jest być może bliższa światu piwa rzemieślniczego. Sfermentowana ze słodzonej herbaty, do której dodaje się kulturę bakterii i drożdży powoduje, że kombucha wytwarza napój bezalkoholowy, do którego trzeba się przyzwyczaić. Jednak podobnie, jak inne kwaśne produkty fermentowane, takie jak kimchi lub chleb na zakwasie, po nabyciu smaku charakterystycznego, octowego posmaku może być trudno się bez niej obejść. Kultura kombuchy naprawdę weszła w główny nurt w ciągu ostatnich kilku lat, częściowo za sprawą różnych twierdzeń o jej korzyściach zdrowotnych. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak skuteczna jest w dostarczaniu probiotyków i przeciwutleniaczy. Jednak powiem, że najlepsze przykłady, takie jak przykładowo Jarr Original Kombucha (wyceniona na 2,45 funta na stronie thewhiskyexchange.com) stanowią poważnie złożoną i bardzo przyjazną alternatywę dla piwa lub przykładowo skrzynki wykwintnego, wielowarstwowego wina musującego Royal Flush.

Autor: 
David Williams / tłum. Anna Zawadzka
Polub Plportal.pl:

Reklama