Władze liceum w Georgii prowadzą dochodzenie w sprawie swastyk i antysemickiej wiadomości

Reklama

czw., 09/16/2021 - 16:29 -- MagdalenaL

Antysemickie graffiti zostało znalezione w łazience dla chłopców w Pope High School w mieście Marietta w Georgii.

Władze szkoły w Georgii prowadzą właśnie dochodzenie w sprawie antysemickiego graffiti, które zostało namalowane na ścianie łazienki dla chłopców podczas najważniejszego okresu świątecznego dla wiary żydowskiej. W czwartek znaleziono tam dwie swastyki i napis „Hail Hitler”.

W oświadczeniu dla CNN rzecznik hrabstwa Cobb nazwał ten incydent „niedopuszczalnym”. „Dyrektor wraz z grupami społecznymi, które zostały dotknięte tym zachowaniem ucznia zaangażowali się w dochodzenie, a wszystkie obowiązujące zasady Dystryktu i prawo będą w tym przypadku zastosowane", napisano w oświadczeniu.

Departament policji hrabstwa Cobb oświadczył CNN, że nie prowadzi dochodzenia w sprawie incydentu, ponieważ zostało ono przejęte przez radę szkoły. CNN zwróciło się do okręgu szkolnego Cobb County Schools o komentarz w sprawie śledztwa, ale nie otrzymało odpowiedzi.

„Uczniowie i ich rodzice byli słusznie zaniepokojeni tym, co się dzieje”, wyznał rabin Larry Sernovitz z Temple Kol Emeth, który służy około 400 rodzinom w tej społeczności. O tym krzywdzącym akcie dowiedział się od członka swojej kongregacji, którego dziecko uczęszcza do tej szkoły. Sernovitz wyznaje, że on i sześciu innych rabinów pracują wspólnie, aby rozwiać obawy związane z antysemickimi incydentami, których w ostatnim czasie jest niestety coraz więcej.

„Wiele rodzin i uczniów zwraca się do nas z podobnymi historiami, nie tylko w Pope High School, ale w całym okręgu" - powiedział w rozmowie z CNN. Dodał również: „Otrzymaliśmy niesamowite wsparcie z od ludzi całej okolicy, od różnych wspólnot wyznaniowych, kościołów, od Biura Mówców Islamskich (ang ISB – Islamic Speaker Bureau), praktycznie z całego świata, a także słowa otuchy i wspólnoty, głoszące Jesteśmy z wami.'”

Południowy oddział Ligi Antydefamacyjnej dotarł w piątek do okręgu szkolnego ponaglając do przeprowadzenia przejrzystego dochodzenia. W poniedziałek wyznali jednak, że nie otrzymali żadnej odpowiedzi od okręgu.

Święto Rosz ha-Szana , które wyznacza żydowski nowy rok, rozpoczęło się 6 września i zainaugurowało 10 dni pokuty, znanych również jako Dziesięć Dni Pokuty. Prowadzą one do Jom Kipur, Dnia Pojednania, który w tym roku przypada w środę 15 września.

Kuratorium Oświaty Cobb School wydało oświadczenie, że z szacunku dla Jom Kipur zmienia termin swojego wrześniowego spotkania, które miało się odbyć w tym tygodniu. „Zdajemy sobie sprawę, że Jom Kipur jest niezwykle ważnym dniem dla członków naszej społeczności żydowskiej i zdecydowaliśmy się przełożyć nasze regularne spotkanie, aby umożliwić jak największej liczbie członków naszej społeczności uczestnictwo w tym święcie", oświadczono.

Pope High School znajduje się około 50 km na północ od Atlanty. Szkoła jest częścią Cobb County Schools District, drugiego co do wielkości systemu szkolnego w stanie Georgia.

Autor: 
Maria Cartaya Osoba tłumacząca: Aleksandra Stawiarz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama