Oto sekret udanego małżeństwa

Reklama

wt., 09/28/2021 - 14:33 -- MagdalenaL

Zdjęcie: OlcayErtem / Pixabay

Znaleźliśmy idealną wymówkę, aby dziś wieczorem (no dobrze, w ten weekend) pójść do kina. Albo zarezerwować lekcję tanga. Na udane małżeństwo składają się bowiem uroki comiesięcznych wieczornych randek. Możliwość rozwodu wówczas widocznie by się zmniejszyła. Właśnie do tego zmierzamy.

Harry Benson, dyrektor Marriage Foundation, i Stephen Mckay, profesor nauk społecznych na angielskim uniwersytecie Lincolna, doszli do wniosku, że prawdopodobieństwo rozwodu maleje aż o 14 procent, gdy pary rezerwują sobie jeden wieczór w miesiącu na randkę (bez dzieci!).

Sekret udanego małżeństwa

Badanie zostało przeprowadzone wśród blisko 10.000 Amerykanów. „Comiesięczny wypad do kina, restauracji czy teatru podtrzymuje ogień miłości,” informują uczestnicy.

Spośród ankietowanych 11 procent umawiało się ze swoim partnerem raz w tygodniu, 30 procent udawało się na randkę raz w miesiącu, 23 procent uczestników wychodziło razem z partnerem rzadziej niż raz w miesiącu, i aż 36 procent nigdy tego nie robiło. Z badania wynika także, że nie ma różnicy, czy wychodzisz ze swoim partnerem raz czy więcej razy w miesiącu: współczynnik powodzenia relacji wówczas nie wzrasta.

Nie musi być drogo

Wnioski wynikające z badania zostały potwierdzone przez terapeutkę relacji, Clare Prendergast. „Najważniejsze jest, aby spędzać razem czas, pozbywając się innych czynników, które mogą rozproszyć waszą uwagę.

Zawsze mówimy jasno, że właśnie dlatego nie musisz wydawać dużo pieniędzy na drogą kolację czy bilety do teatru. Możecie też przygotować i zjeść wspólnie posiłek w domu, pójść na spacer, a potem zagrać w grę.”

To wiemy: dziś wieczorem wychodzimy! Nakaz terapeutki relacji...

Autor: 
Sharon van der Werf Tłum.: Wiktoria Dzido
Polub Plportal.pl:

Reklama