Billie Eilish założyła swoją suknię od domu mody Oscar de la Renta na Met Galę pod jednym warunkiem

Reklama

wt., 10/19/2021 - 00:02 -- MagdalenaL

Grafika

Billie Eilish olśniła Nowy Jork na tegorocznej Met Gali w poniedziałek wieczorem, jako, że oddała ducha Old Hollywood swoją robiącą niesamowite wrażenie kreacją od Oscara de la Renty.

Wieczór ten przejdzie do historii jako pierwsze wyjście 19-letniej gwiazdy na to legendarne wydarzenie modowe; sama Billie zadbała, aby był to debiut, o którym nikt nie zapomni. Wykorzystując przy tym swoje wpływy i pozycję, Eilish przekonała dom mody Oscar de la Renta przed tym, gdy pojawiła się na czerwonym dywanie, aby już nigdy więcej nie używał w swoich projektach naturalnego futra.

Eilish, jako weganka, która już nieraz wyrażała swoje wsparcie na rzecz praw zwierząt, powiedziała na Instagramie, że był to „zaszczyt założyć tę suknię wiedząc, że od tego momentu Oscar de la Renta nie będzie już używał naturalnych futer”, by później podziękować Fernardo Garcii i Laurze Kim – dyrektorom kreatywnym marki – za wysłuchanie i poparcie jej w tej sprawie.

Oświadczyła, że była „bardziej niż podekscytowana” z racji tego, że zespół wysłuchał jej w związku z tą sprawą i „zarządził zmianę, która przyczynia się do wyższego dobra, nie tylko dla zwierząt, ale również dla naszej planety i naszego środowiska”.

Autorka piosenki Happier Than Ever również powiedziała, że zaszczytem dla niej było „bycie katalizatorem i bycie usłyszaną w tej kwestii”, po czym nawoływała, aby „wszyscy projektanci zrobili to samo”.

Alex Bolen, dyrektor generalny domu mody Oscar de la Renta napisał w oświadczeniu, że starał się „otoczyć” ludźmi, którzy mają inny punkt widzenia, w szczególności młodymi ludźmi.

„Myślałem dużo o tym, co mówił Oscar – był wielkim zwolennikiem futer naturalnych, swoją drogą – jedną rzeczą, o którą się martwił w branży mody było jego starzejące się oko” – powiedział Bolen.

Eilish ucieleśniła Marilyn Monroe i Grace Kelly w swojej brzoskwiniowej kreacji z dużym dekoltem, w której skład wchodziły dopasowany gorset i długi tiulowy tren, który wymagał pomocy aż czterech pomocników przy jego niesieniu i układaniu.

Cała stylizacja przypieczętowała zmianę stylu gwiazdy popu, jako, że kontynuuje ona odchodzenie od jej charakterystycznego gotyckiego stylu, w którym wdarła się szturmem na szczyty list przebojów w 2019 na rzecz pastelowych kolorów i eleganckiej blond fryzury.

Autor: 
Hannah Ryan / tłum. Michalina Budner
Polub Plportal.pl:

Reklama