Jak dużo kłótni w związku jest ok?

Reklama

śr., 10/20/2021 - 22:56 -- MagdalenaL

Czy masz czasami poczucie, że wasze wspólne życie składa się już tylko z kłótni? Jak często kłótnia jest normalna – a kiedy jest za dużo?

Czy o pieniądze, czy o teściów, czy o chorobliwą zazdrość … jako para można się kłócić prawie o wszystko. I oczywiście, kiedy mieszka się razem istnieje wiele kłótni- pułapek. Zapytaliśmy siebie: od kiedy właściwie jest za dużo kłótni w związku?

Kłótnia nie musi być negatywna

Ważne, by wiedzieć to: że kłótnia nie zawsze oznacza coś złego. Wręcz przeciwnie: kto nie starł się nigdy z partnerem, ten tłumi swoje zmartwienia i pragnienia najprawdopodobniej w sobie. Z czasem w związku może nagromadzić się przez to cała masa balastu. Wymieniać zdania, dyskutować i tak, być samym głośno, to może mieć w sobie coś uwalniającego. Dlatego po kłótni można się z partnerem poczuć bliżej, niż wcześniej.

Jeżeli kłótnia zawładnęła wami jako parą i harmonijne dni są wyjątkiem, to będzie ciężko. Ponieważ nie przeżywacie ze sobą prawie pozytywnych momentów. Kłótnia zżera waszą miłość.
 

Zależy „jak”

Ile kłótni szkodzi związkowi, zależy od tego jak się kłócimy. Czy chodzi w tym sporze o władcze gierki albo rzeczywiście o konstruktywną krytykę? Czy wyciąga się lekcję z kłótni jako para, czy zostaje ona pusta i niewyjaśniona w przestrzeni. To ostatnie nie dba właśnie o odprężoną atmosferę przy następnym spotkaniu.

Jeżeli zyskujecie na kłótni poprzez wyjaśnienie konfliktu i wasze wspólne życie staje się wtedy lepsze, możecie spokojnie częściej się kłócić. Jeśli jednak wasze kłótnie spełniają cel wzajemnego ranienia się, już kilka sporów może wystarczyć, żeby zabić waszą miłość. Tutaj możecie przeczytać, jakich zasad powinniście przestrzegać w trakcie kłótni.

Autor: 
As Tłumacz Magdalena Kulesza
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama