Czarny piątek: detaliści technologiczni obawiają się, że opóźnienia dostaw uderzą w magazyny

Reklama

czw., 11/25/2021 - 10:05 -- MagdalenaL

IMRG, brytyjskie stowarzyszenie handlu detalicznego w Wielkiej Brytanii, poinformowało, że branża odnotowała opóźnienia w przybyciu towarów.

„Realnym punktem jest Azja” – powiedział Andy Mulcahy, dyrektor ds. spostrzeżeń IMRG.

Zdaniem Mulcahy'ego problemem dla firm są również braki kierowców i pracowników magazynów, którzy mogliby wysłać zakupione towary.

Czarny piątek, do którego dzieli nas niecały tydzień, to coroczne wydarzenie, podczas którego sprzedawcy obniżają ceny, aby zachęcić kupujących do zakupów przed okresem świątecznym.

Sprzedawcy detaliczni często kupują dużą liczbę przedmiotów specjalnie na Czarny piątek, czasami nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Jednak w przypadku opóźnienia od czterech do sześciu tygodni sprzedawcy detaliczni mogą uznać, że będą musieli zmienić swoje kampanie promocyjne, aby skupić się tylko na posiadanych artykułach handlowych.

Mulcahy powiedział, że mniejszym firmom może być trudniej zarządzać problemami w łańcuchu dostaw niż większym firmom.

„Realnym punktem jest Azja. Ci, którzy mają głębsze kieszenie, mogą znaleźć sposoby na obejście tego, aby mieć pewność, że mają wystarczające zapasy, ale niektórzy będą w znacznie trudniejszej sytuacji” – powiedział Mulcahy.

W tym roku Wielka Brytania została dotknięta problemami w łańcuchu dostaw, z opóźnieniami w brytyjskich portach, a także brakiem kierowców ciężarówek. Jednak nie tylko tam wystąpiły problemy.

Na całym świecie konsumenci i przedsiębiorstwa borykają się z niedoborami produktów, od kawy po węgiel, a w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych pojawiły się ostrzeżenia, że korki w portach doprowadzą do niedoborów w okresie Bożego Narodzenia.

Stowarzyszenie handlu detalicznego dodało, że nadal będzie można kupić produkty technologiczne, chociaż niektóre towary mogą nie być tak łatwo dostępne.

Chociaż jest to tradycja amerykańska, Czarny Piątek jako fenomen zakupowy pojawił się w Wielkiej Brytanii w 2013 roku i został zapamiętany z powodu bójek w niektórych sklepach.

Jednak od samego początku klienci coraz częściej korzystają z zakupów online, czyli trendu, który został tylko wzmocniony przez pandemię.

W normalnym roku detaliści spodziewaliby się, że tydzień, w którym wypada Czarny Piątek, będzie najbardziej dochodowy w roku.

Jednak w zeszłym roku klienci zaczęli kupować towary z okazji Czarnego Piątku jeszcze wcześniej, a liczba dostarczanych przesyłek gwałtownie wzrosła od końca października.

 

Autor: 
Autor: BBC; Tłumaczenie: Natalia Stawicka
Polub Plportal.pl:

Reklama