Selena Gomez uruchamia nową platformę medialną skupiającą się na zdrowiu psychicznym

Reklama

sob., 11/27/2021 - 23:55 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Selena Gomez zainspirowała się swoją własną podróżą w kierunku zdrowia psychicznego, aby uruchomić Wondermind, platformę zdrowia psychicznego, która ukaże się w przyszłym roku.

Mówienie o zdrowiu psychicznym jest dobre dla Ciebie, według gwiazdy pop, aktorki i producentki Seleny Gomez, a ona jest zdeterminowana, aby być katalizatorem pozytywnych zmian.

Jedna z wykonawczyń Ice Cream ogłosiła uruchomienie swojego najnowszego przedsięwzięcia, Wondermind, platformy zdrowia psychicznego, koncentrującej się na łączeniu ludzi za pomocą zasobów edukacyjnych i kończąc piętno wokół chorób psychicznych.

Połączyła siły ze swoją matką, Mandy Teefey, oraz założycielką i dyrektorem generalnym The Newsette, Danielą Pierson, aby stworzyć firmę medialną, która ma ruszyć w lutym 2022 roku.

Gomez nie była nieśmiała, jeśli chodzi o publiczne omawianie jej zdrowia psychicznego. Wcześniej napisała dla CNN o tym, że jest „wielką zwolenniczką detoksów od mediów społecznościowych” i terapii.

W kwietniu ogłosiła w show Miley Cyrus o tytule Bright Minded, że ma chorobę dwubiegunową.

„Poszłam do jednego z najlepszych szpitali psychiatrycznych w Ameryce, McLean Hospital, omówiłam, że po latach przechodzenia przez wiele różnych rzeczy zdałam sobie sprawę, że jestem dwubiegunowa”, powiedziała Gomez. „I tak, kiedy poznałam więcej informacji, to faktycznie mi pomogło. To nie przeraża mnie, gdy już to wiem”.

Jej matka ujawniła bycie błędnie zdiagnozowaną przez ponad 20 lat z zaburzeniem dwubiegunowym, które później okazało się być zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub ADHD, z traumą, zgodnie z wideo powitalnym strony internetowej Wondermind.

Pierson otworzyła się w wideo mówiąc również, że ma do czynienia z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, od kiedy była dzieckiem.

Cała trójka powiedziała, że zmagały się, aby znaleźć bezpieczną przestrzeń online, gdzie mogłyby zaangażować się z podnoszącą na duchu treścią o zdrowiu psychicznym. Wejdź na Wondermind.

Codzienne zaangażowanie na rzecz zdrowia psychicznego

Strategia platformy koncentruje się wokół sprawności umysłowej, zapewniając codzienne ćwiczenia, które ludzie mogą wykonywać, aby wzmocnić swoje zdrowie psychiczne.

Będą one wypuszczać fizyczne produkty jako część tego planu, począwszy od fizycznego dziennika, który będzie zawierać twórcze podpowiedzi, według rzecznika Wondermind Meredith Sidman.

„Twój umysł jest naprawdę jak mięsień i aby pracować nad nim każdego dnia, wymaga to treści i narzędzi, a my jesteśmy szczęśliwe, że dostarczamy to wszystkim”, powiedziała Pierson w filmie.

Strona również zasugerowała uruchomienie podcastu, który byłby platformą dla innych, aby podzielić się swoimi wyzwaniami zdrowia psychicznego. Teefy będzie gospodarzem podcastu i przeprowadzać wywiady z godnymi uwagi psychiatrami, sportowcami i celebrytami, powiedziała Sidman.

„Jestem tak podekscytowana Wondermind, ponieważ chcę, aby było to miejsce łączenia ludzi i zrozumienia, że nie są sami”, powiedziała Gomez w wideo.

Szereg zwolenników zdrowia psychicznego będzie dzielić się swoją wiedzą na stronie internetowej, począwszy od Minaa B., licencjonowanej terapeutki i gospodyni podcastu The Angry Therapist.

Długoterminowe wsparcie dla edukacji

Oprócz Wondermind, firma kosmetyczna Rare Beauty, uruchomiła Rare Impact Fund w lipcu 2020 roku w celu zebrania 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat, aby sfinansować edukację w zakresie zdrowia psychicznego.

„Dzięki Rare Impact Fund chcemy zmniejszyć stygmatyzację związaną ze zdrowiem psychicznym, zająć się epidemią chronicznej samotności i pomóc zapewnić ludziom dostęp do zasobów i usług, których potrzebują, aby wspierać ich dobrostan psychiczny” – napisała Gomez dla CNN.

Autor: 
Megan Marples / tłum. Magdalena Hałasa
Polub Plportal.pl:

Reklama