Sztuczki w przeglądarce Google, których powinieneś spróbować

Reklama

czw., 12/02/2021 - 01:22 -- MagdalenaL

Dla wielu internautów Google jest nieodłączną częścią życia. Dlatego dziś pokażemy Ci kilka trików, które sprawią, że spojrzysz na to z innej perspektywy.

Chodzi o rozrywki, które stanowią część Google. Niektóre z nich są przydatne, inne służą tylko do zabawy np. ukryte gry. Przyjrzymy się niektórym z nich:

Rzut monetą

Jest to odpowiedź na to, co robiliśmy w przeszłości, używając prawdziwej monety, aby podjąć decyzję - orzeł czy reszka. Ale w dobie płatności elektronicznych, większość z nas nie ma przy sobie monet i nie może oddać decyzji w ręce losu. Google postanowił rozwiązać ten problem. Wystarczy wejść w przeglądarkę i wpisać „rzut monetą” lub po prostu skorzystać z pomocy asystenta głosowego i powiedzieć: „Ok Google, rzuć monetą”.

Google Gravity

Ta aplikacja działa w niesamowity sposób, nawet na stronie głównej Google. Jeśli wpiszesz w przeglądarce „Google Gravity” i naciśniesz na „szczęśliwy traf”, układ twojej przeglądarki natychmiast się zmieni. Jest to eksperyment Chrome zrealizowany przez Hi-Res. W ten sposób znalezienie menu głównego może stać się trudnym zadaniem, ale sprawiającym przy tym dużo frajdy.

Godziny zachodu (albo wschodu słońca)

Tej sztuczki możesz użyć dla zrelaksowania się lub rozpoczęcia/zakończenia dnia w spokoju. W tym celu wpisz w przeglądarkę „wschód/zachód słońca” i nazwę swojej miejscowości, a Google powie Ci dokładnie, o której godzinie będzie miał on miejsce.

Google Doodle

Używając Google, można grać w wiele zabawnych gier. Od czasu do czasu pojawiają się nowe, a niektóre z nich są całkiem zabawne. Wśród nich znajdują się: Pacman, Baseball, Cricket i wiele innych.

Atari Breakout

Choć gra doczekała się setek odmian, nikt nie zapomni oryginalnego Atari Breakout z lat 90. Jeśli nigdy wcześniej w nią nie grałeś, wciąż masz szansę. Nie musisz instalować żadnej aplikacji. Wystarczy, że przejdziesz do Google Chrome i wpiszesz w pasku wyszukiwania „atari breakout”. Kliknij na obraz, który mówi „zagraj w google atari breakout” i zobaczysz nową kartę, gdzie automatycznie rozpocznie się wciągająca gra.

Rzut kostką

Aplikacja ta przydatna jest przy wielu planszówkach, które wymagają użycia kostki. Niektóre z komputerowych gier fabularnych, takich jak Dungeons & Dragons, również jej wymagają. Jednak czasem nie mamy jej pod ręką, a bez tego gra nie jest możliwa. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się taka sytuacja, Google przychodzi na ratunek. Wystarczy tylko wpisać „rzut kostką” w przeglądarkę. Aplikacja nie ogranicza się tylko do kostki z sześcioma oczkami. Można wybrać między czterema, sześcioma, ośmioma, dziesięcioma, dwunastoma i dwudziestoma oczkami.

Timelapse

Timelapse to nowa funkcja Google Earth, która pozwala użytkownikom zobaczyć, jak przez lata rozwijało się dane miejsce na ziemi. Możesz wykorzystać to narzędzie do sprawdzenia, jak na przełomie lat rozwijały się metropolie, wycinka drzew, topnienie lodowców na Antarktydzie… Aby użyć tej funkcji, wpisz „Google Earth Timelapse” i wybierz obszar, który Cię interesuje.

Autor: 
Sarah Romero / Tłumaczenie: Julia Śliwak
Polub Plportal.pl:

Reklama