Historia Brooklinn Khoury, modelki i skateboardzistki, która straciła usta po ataku psa

Reklama

wt., 01/25/2022 - 00:50 -- MagdalenaL

3 listopada 2020 roku życie Brooklinn Khoury wywróciło się do góry nogami, a wypadek zmienił ją na zawsze. Wszystko to wydarzyło się, kiedy podeszła, żeby pogłaskać psa swojego kuzyna.

Zwierzak „skoczył z pozycji siedzącej prosto na moją twarz”, powiedziała kobieta. Modelka zobaczyła coś różowego na podłodze i po tym jak zdała sobie sprawę, że to jej warga, owinęła ją w serwetkę i udała się z członkiem rodziny na pogotowie. Pomimo jej szybkiej reakcji chirurdzy niestety nie byli w stanie uratować jej górnej wargi. Od tego czasu postanowiła udokumentować każdy etap swojego powrotu do zdrowia i przyznała, że „pierwszy raz, kiedy zobaczyłam swoją twarz po operacji, była przerażająca”.

„Ale pomyślałam: ,,Dobrze, to czas pokochać tę nową wersję siebie”, dodała. „Wygląda to jakby ugryzł mnie mały rekin i musiano z powrotem zszyć moją skórę”.

Shateboardzistka uważała, że przez tą sytuację straciła jakąkolwiek szansę na romans i miłość, ponieważ na kilka dni przed atakiem związała się z Chloé Lukasiak. Wyznała, że pomyślała ,,a co, jeśli nie będę już dla niej piękna?’’. Stało się jednak inaczej i od początku modelka czuła wsparcie swojej partnerki, która powiedziała: ,,Brooklinn jest po prostu niesamowita, jest najlepsza’’.

Kiedy minął rok od ataku, młoda kobieta postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami. „Dokładnie rok temu moje życie całkowicie się zmieniło. Ten atak nauczył mnie naprawdę kochać siebie wewnątrz i na zewnątrz, niezależnie od tego, co ludzie mają do powiedzenia. Nauczył mnie, że społeczeństwo stawia wysokie standardy piękna, ale w rzeczywistości, ​​wszyscy są piękni na swój sposób. Nauczył mnie cierpliwości, wobec tego, jak ludzie reagowali na moją historię. Nauczyło mnie kochać, nawet kiedy tego nie czułam. Pokazał mi, jak bardzo cenne jest życie. Nigdy nie będę go postrzegać jako coś oczywistego”, napisała na swoim koncie na Instagramie.

Wykorzystała również swoje media społecznościowe, aby wspierać innych ludzi, których spotkało to samo. „To szalone, jak wiele osób zdecydowało się podzielić swoimi historiami i doświadczeniami. Ataki psów zdarzają się znacznie częściej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałam. Nie dzielę się swoją historią, aby stawiać w złym świetle jakiegokolwiek psa. Jestem tutaj, aby podzielić się moją historią i sprawić, by ktoś przechodzący przez coś podobnego czuł się mniej samotny”, powiedziała.

Niedawno Brooklinn Khoury przeszła pierwszą z pięciu operacji rekonstrukcji górnej wargi. ,,Uczę się kochać siebie. Chcę inspirować jak najwięcej ludzi’’, podsumowała modelka.

Autor: 
Carolina Amézquita Pino / tłum. Agata Guzman
Polub Plportal.pl:

Reklama