Jak zwalczać wiosenne alergie

Reklama

sob., 05/14/2022 - 13:07 -- MagdalenaL

Wiosna jest synonimem odrodzenia. Każdej wiosny kwiaty zaczynają kwitnąć, trawa zaczyna rosnąć, a ludzie ze wszystkich środowisk na nowo odkrywają swoje zamiłowanie do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wiosna oznacza również powrót znajomego wroga: alergii.

Alergie sezonowe mogą zakłócić nawet najbardziej przyjazny wiosenny dzień. W końcu dzień spędzony na wygrzewaniu się w słońcu nie jest tak relaksujący, gdy jest również spędzony na kichaniu i zmaganiu się z objawami alergii, takimi jak przekrwienie, katar i łzawienie oczu. Na szczęście, jest możliwe dla osób cierpiących na alergie sezonowe, aby mieć swoją wiosnę i cieszyć się nią.

  • Zwróć uwagę na trackery alergii sezonowych. Alergie sezonowe są teraz łatwiejsze do śledzenia niż kiedykolwiek. Na przykład, Pollen.com jest łatwo dostępną i bezpłatną stroną, która pozwala odwiedzającym wpisać swój kod pocztowy i uzyskać dostęp do codziennych raportów o alergiach dla swoich miejscowości. Odwiedzający mogą również zobaczyć pięciodniowe prognozy, które mogą pomóc im w planowaniu wycieczek i innych wypraw na świeżym powietrzu. Weather.com również oferuje darmowe raporty i prognozy dotyczące alergii. Osoby z alergiami sezonowymi mogą korzystać z tych stron i planować swoje działania na podstawie dostarczanych przez nich informacji.
  • Pozostań w domu, gdy poziom alergenów jest szczególnie wysoki. Klinika Mayo zauważa, że istnieje kilka rzeczy, które osoby mogą zrobić, aby zmniejszyć narażenie na sezonowe czynniki wywołujące alergie. Obejmuje to przebywanie w pomieszczeniach w suche, wietrzne dni. Nie oznacza to, że należy zamykać się w domu na całą wiosnę. Ważne jest jednak, aby osoby cierpiące na alergie sezonowe zdawały sobie sprawę, że niektóre dni mogą być zbyt trudne do zniesienia. Deszcz pomaga usunąć pyłki z powietrza, więc osoby, które unikają przebywania na zewnątrz w dni, kiedy liczba pyłków jest wysoka, powinny być w stanie wyjść na zewnątrz po deszczu bez wywoływania ataku.
  • Utrzymuj czyste powietrze w pomieszczeniach. Wielkie przestrzenie na zewnątrz nie są jedynym miejscem, gdzie przenikają alergeny. Amerykańska Fundacja Astmy i Alergii (ang. The Asthma and Allergy Foundation of America) zauważa, że poprawa jakości powietrza w domu może zmniejszyć ilość czynników wywołujących alergie. Klimatyzatory mogą zapobiec przedostawaniu się alergenów z zewnątrz do domu, więc używaj ich w ciepłe wiosenne dni, kiedy w przeciwnym razie mógłbyś otworzyć okna. Otwarte okna i drzwi z siatką zapewniają łatwy dostęp dla alergenów takich jak pyłki, więc włączenie klimatyzacji, gdy liczba alergenów na zewnątrz jest wysoka, może sprawić, że alergie sezonowe będą łatwiejsze do opanowania.
  • Rozważ leczenie. Leki dostępne bez recepty, takie jak leki przeciwhistaminowe, spreje do nosa i środki udrożniające, zapewniają większości osób wystarczającą ulgę w alergiach sezonowych. Jeśli środki dostępne bez recepty są nieskuteczne, konieczne może być leczenie, takie jak immunoterapia alergenowa i konsultacja z alergologiem
     

     

Alergie sezonowe mogą zepsuć skądinąd przyjemny wiosenny dzień. Istnieje jednak wiele sposobów, aby ograniczyć alergie sezonowe i nadal cieszyć się wiosennym słońcem.

 

Autor: 
Autor: METRO CREATIVE CONNECTION Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Źródło: 

Metro Creative Connection

Polub Plportal.pl:

Reklama