Nowojorska rezydencja Gianniego Versace jest wystawiona na sprzedaż

Reklama

sob., 05/21/2022 - 00:33 -- MagdalenaL

Dawna kamienica Gianniego Versace na Manhattanie została wystawiona na sprzedaż za 70 milionów dolarów.

Nieżyjący już projektant mody kupił rezydencję z siedmioma sypialniami w 1995 roku i całkowicie odnowił wnętrze, zgodnie z listą agencji nieruchomości Sotheby's International Realty.

Rezydencja, zbudowana w 1950 roku, oferuje kupującemu szansę „żyć jak członkowie rodziny królewskiej” i „posiadać kawałek historii nieruchomości i mody” – głosi ogłoszenie.

Rezydencja ma 17 bogato urządzonych pokoi rozmieszczonych na sześciu piętrach i widok na Piątą Aleję oraz graniczy z Central Parkiem.

Podłogi są zrobione z włoskiego marmuru i austriackiego parkietu. Znajduje się tu pięć kominków, pomalowane ściany i sufity oraz mozaika.

„Geniusz i wizja Versace ujawniają się na pierwszych 4 piętrach, z których każde prezentuje legendarny gust projektanta i przenika do domu” – dodaje agencja na liście.

Każde piętro rezydencji ma inny motyw przewodni.

Wejście otwiera się na marmurowe schody i galerię z ozdobnym obramowaniem z motywem greckiego klucza, a poziom ogrodu ma ręcznie malowane płócienne ściany inspirowane angielskim neoklasycystycznym dworem.

Na trzecim poziomie znajduje się sufit przypominający sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej, obok odrestaurowanych XIX-wiecznych paneli Versace pochodzących z florenckiego pałacu.

Na wyższym poziomie znajduje się dwuosobowe spa z łazienkami, które według opisu jest „jednym z najwspanialszych w mieście”, a na piątym i szóstym piętrze mieszczą się sypialnie i sala multimedialna w stylu marokańskim.

Versace był jedną z najbardziej wpływowych postaci w modzie XX wieku.

Pojawił się ze swoją pierwszą niezależną kolekcją w Mediolanie w 1978 roku i założył swoją markę wraz z bratem Santo i siostrą Donatellą, jak donosi londyńskie Muzeum Wiktorii i Alberta.

Jego projekty słyną z uwodzicielskich sylwetek i teatralnego stylu i były noszone przez członków rodziny królewskiej popkultury, w tym Naomi Campbell, Jennifer Lopez i Eltona Johna.

Versace został zastrzelony na schodach swojej willi w Miami Beach w 1997 roku. Od jego śmierci Donatella Versace nadal kieruje kreatywną wizją marki – teraz pod amerykańską firmą Capri Holdings, która kupiła markę w 2018 roku.

Autor: 
Sana Noor Haq / tłum. Nikol Benderuk
Polub Plportal.pl:

Reklama