Jednorazowe pieluchy Goop od Gwyneth Paltrow za 120 USD nie są tym, czym myślisz

Reklama

sob., 05/21/2022 - 00:34 -- MagdalenaL

W środę wpis na zweryfikowanym koncie na Instagramie firmy, którą założyła Gwyneth Paltrow, Goop, przedstawił „Pieluchę”.

„Nasza nowa jednorazowa pieluszka wyłożona dziewiczą wełną alpaki i zapinana na bursztynowe kamienie, znane ze swoich starożytnych właściwości oczyszczających emocje. Nasycona zapachem jaśminu i bergamotki dla zrewitalizowanego dziecka" – głosił podpis.

Nie zostało to dobrze przyjęte, a jedna osoba skomentowała: „Tymczasem setki tysięcy rodziców w USA nie może sobie pozwolić nawet na podstawowe pieluchy”. Niektórzy po prostu wątpili, że może to być prawda, ponieważ było to przesadzone.

Paltrow wkrótce wyjawiła nagranie zamieszczone na koncie w czwartek, wyjaśniając, że pieluchy były chwytem reklamowym, mającym zwrócić uwagę na ważną kwestię dla wielu rodzin.

„Goop wypuścił luksusową jednorazową pieluchę za 120 dolarów za opakowanie po 12 sztuk i było dużo oburzenia. Dobrze” – powiedziała Paltrow. – Zostały zaprojektowane, by nas wkurzyć. Bo jeśli traktowanie pieluch jak luksus doprowadza cię do szału, tak samo powinno doprowadzać cię do szału opodatkowywanie ich jak luksusu.

Podpis zachęcał ludzi do przekazywania darowizn na rzecz organizacji Baby2Baby, aby „pomóc w dostarczaniu pieluch, preparatów i innych niezbędnych artykułów potrzebującym rodzinom”.

„Pomimo absolutnej konieczności pieluch, w 33 stanach nie są one traktowane jako przedmiot niezbędny. Są opodatkowane jako towar luksusowy. (Wyceniliśmy nasze fikcyjne pieluchy na 120 USD, ponieważ tyle może kosztować rodziny podatek od pieluch rocznie”.

„W tej chwili wiele potrzebujących rodzin również zmaga się z brakiem ogólnokrajowej formuły”.

Autor: 
Lisa Respers France / tłum. Nikol Benderuk
Polub Plportal.pl:

Reklama