Sposób na piękne nogi latem

Reklama

wt., 05/24/2022 - 22:11 -- MagdalenaL

Rynek oferuje kobietom wiele sposobów depilacji ciała: maszynki, wosk, depilator czy laser. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy, ale każdy prowadzi finalnie do jednego: osłabienia włoska. W konsekwencji oznacza to, że z czasem wyrasta ich mniej i są słabsze, więc jeszcze łatwiej jest się ich pozbyć. Ma to jednak duży minus: słabe włoski nie są w stanie przebić się przez skórę, więc rosną pomiędzy warstwami naskórka. Prowadzi to do bolesnych krostek oraz ropnych zmian, po których mogą nawet zostać blizny.

Da się temu problemowi zapobiegać, dbając o skórę. Oprócz regularnego używania nawilżającego balsamu warto pamiętać, by dwa dni przed planowaną depilacją wykonać peeling. Usuniemy w ten sposób martwy naskórek, dzięki czemu włoski będą miały mniej warstw, przez które musiałyby się przedostać. Dodatkowo oprócz peelingu można także wykonywać popularne ostatnio szczotkowanie ciała. Zabieg ten nie tylko złuszcza naskórek, ale także ujędrnia skórę i pomaga w walce z cellulitem.  

 

Warto pamiętać także o higienie narzędzi, z których korzystamy. Jeśli używamy wielorazowych maszynek, to po każdym użyciu należy je zdezynfekować, a jeśli pojawią się pierwsze oznaki zużycia – natychmiast wyrzucić. Zaniedbanie tego aspektu może kompletnie zrujnować nasze starania o piękne nogi. 

 

To, co robimy już w trakcie depilacji, również ma znaczenie. Rynek kosmetyczny oferuje wiele różnych produktów do golenia jak pianki czy kremy. Dlatego, zamiast używać maszynki na suchą skórę, zwiększając ryzyko podrażnień lub skaleczenia, warto czymś ją ochronić. Jeśli akurat nie mamy pod ręką kosmetyku przeznaczonego do depilacji, możemy użyć w zamian odżywki do włosów, czy łagodnego żelu pod prysznic. 

 

Co zrobić w sytuacji, w której wrastające włoski już się pojawiły? Na pewno nie należy usuwać zmian samodzielnie. Może to doprowadzić do zaostrzenia problemu, a w konsekwencji do powstania blizn czy przebarwień. Oprócz regularnych peelingów warto także stosować kremy regenerujące, które zawierają przykładowo aloes, czy mocznik.

 

Zdarza się jednak tak, że problem wrastających włosków nie wynika z błędnie wykonywanej depilacji. Niektórzy mogą mieć do tego genetycznie większą skłonność. Pozostaje wtedy sprawdzenie wszystkich możliwych metod usuwania owłosienia. Wyrywanie włosków razem z cebulkami ma większe ryzyko wywołania tego problemu niż zrównanie go ze skórą. Dlatego, zanim się poddamy, warto próbować wszystkiego, co oferują sklepy czy salony kosmetyczne.

 

Autor: 
Tłumaczenie tekstu: Ewa Kaczmarczyk
Polub Plportal.pl:

Reklama