NAJSEKSOWNIEJSZE JĘZYKI świata. Gdy mówią Francuzi, wszystkich przechodzą ciarki.

Reklama

pt., 04/06/2018 - 20:55 -- koscielniakk

Platforma pomagająca w nauce języków obcych Babbel przeprowadziła niedawno badania na temat najseksowniejszego języka na świecie.

Dla Serbów i ich sąsiadów wyniki są rozczarowujące. W grupie języków słowiańskich najwyższe miejsce (ósme) zajął język rosyjski.

Pierwsze miejsce zajął francuski, przez wielu nazywany językiem miłości. Drugie miejsce przypadło włoskiemu, a trzecie hiszpańskiemu, donosi B92.net.

Czwarte miejsce przypadło językowi angielskiemu, a piąte (ku wielkiemu zdziwieniu) językowi niemieckiemu.

Na liście platformy miejsce szóste zajął język portugalski, a kolejne miejsca przypadły szwedzkiemu, rosyjskiemu, niderlandzkiemu i tureckiemu.

Według Index, w badaniu wzięło udział 15.000 osób z Brazylii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady i Australii.

Jest wiele powodów, dla których w określonych grupach językowych są języki i akcenty bardziej lub mniej pociągające. Najważniejszą kwestią wydaje się być melodyjność i dźwięk języka. Lingwistka Patti Adank uważa, że właśnie z uwagi na melodyjność dla Anglików najbardziej atrakcyjnym wydaje się być francuski albo włoski.

"Języki tonalne typu mandaryński albo tajlandzki brzmią szorstko i bardzo nienaturalnie", uważa Adank.

Prawdą jest również, że dźwięczność i akcent danego języka pociągają kogoś bardziej, jeśli brzmią podobnie do jego języka ojczystego.

Innym, dość nietypowym powodem decydującym o naszych sympatiach lub antypatiach do danego języka obcego jest osoba posługująca się nim.

Wszystko wskazuje zatem na to, że język francuski wydaje się być najbardziej seksi z uwagi na ...Francuzów.

 

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama